Sprint Karkonoski

Szkoła Górska Wyrypa zaprasza wspólnie z Miastem Szklarska Poręba na uroczyste oficjalne otwarcie wyciągu Karkonosz Express w dniu 22 stycznia 2011. Podczas otwarcia odbędą się pierwsze w Polsce zawody skialpinistyczne - "Sprint karkonoski w SkiAlpinizmie".

Konkurencja przebiegać będzie na terenie kompleksu SkiArena SudetyLift.

Start zawodników pojedynczy w sprzęcie do skituru i do skialpinizmu. Zawodnik po starcie ma do pokonania odcinek ok 250m do formacji skalnej, gdzie dalej rozpoczynają się techniki linowe (wejście na przyrządach zaciskowych, zjazd, wyjście na zaciskach, zakończony zjazdem na tyrolce). Po dotarciu wpięcie się do nart i dotarcie do mety ok 50m.

Przewidujemy dwie kategorie: kobiety i mężczyźni.

Termin: 22 stycznia 2011

Miejsce: Plac przy wyciągu na Szrenicę, Szklarska Poręba.

Zapraszamy!

Więcej informacji i zapisy

Mapa skiturowa

Szkoła Górska Wyrypa jest incjatorem i pomysłodawcą mapy skiturowej Karkonoszy i Gór Izerskich. Mapa powstaje przy współpracy z Karkonoskim Parkiem Narodowym i Urzędem Miasta Szklarskiej Poręby. Sponsorem głównym jest znana firma górska Salewa, Schronisko Odrodzenie, Szkoła Górska Wyrypa. Wydawcą mapy jest znana jeleniogórska firma Plan.

Trwają również prace nad przewodnikiem skiturowym (oraz "rakietowym", czyli dla osób chodzących w rakietach śnieżnych) na terenie Karkonoszy i Gór Izerskich.

Wraz z postępem prac będziemy publikować kolejne informacje.

Wyprawa na Broad Peak 8027 m

Jeden z naszych instuktorów, Robert Kaźmierczak uczestniczy w zimowej wyprawie na Broad Peak. Celem ekspedycji będzie pierwsze zimowe wejście na ośmiotysięcznik w Karakorum - 12 szczyt świata - Broad Peak o wysokości 8047 m. Wyprawa będzie działać od grudnia 2010 do marca 2011 roku i wspinać się będzie drogą pierwszych zdobywców od zachodu, z lodowca Goldwin - Austin w rejonie Baltoro.

Można na bierząco śledzić doniesienia zwiazane z tą ekspedycją - na naszej stronie, w lewej kolumnie pojawiają się nowe informacje.

Oficjalna strona wyprawy

Akcja 'Bezpiecznie na narty z Instruktorem PZN'

Dnia 9.01.2011 nasza Szkoła w ramach akcji „Bezpiecznie na narty z Instruktorem Polskiego Związku Narciarskiego” przeprowadzi darmowe zajęcia narciarskie dla dzieci z Domu Dziecka. Akcja ta ma na celu poprawienie umiejętności jazdy na nartach zjazdowych.

Otwarte będzie stoisko, gdzie za symboliczną opłatą 10 zł, będzie można wypożyczyć rakiety śnieżne Tacul Pro firmy Salewa. Nasi instruktorzy nauczą was obsługi i poruszania się w rakietach.

Będzie to również nasz wkład w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ponieważ cały dochód przekazany zostanie na jej konto.

Termin: 9 stycznia 2011, w godzinach 10 - 14
Miejsce: Dolna stacja Kolei Linowej na Szrenicę w Szklarskiej Porębie
Strona używa plików cookie i innych technologii internetowych. Aby jej używać zaakceptuj naszą Politykę Prywatności.
Polityka prywatności Ok